Boys track leaders

100 Meters
1. 12 Demetrius Brown 11.04c MI Muskegon
2. 12 * Johndries Betts-Render 11.12a MI Muskegon Reeths-Puffer
3. 12 Chris Bradford 11.14c MI Muskegon Mona Shores
4. 12 Kylan Autman 11.15a MI Muskegon Orchard View
5. 11 Marquon Sargent 11.24c MI Muskegon Mona Shores
6. 12 Antwan Burks 11.43a MI Whitehall
7. 10 Caleb Washington 11.44c MI Muskegon
12 Marcus Smith 11.44c MI Muskegon
9. 10 Rune Kirby 11.47a MI Ludington
10. 12 * Johnny Mundt 11.51a MI Spring Lake
11. 12 * Brandon Moore 11.52a MI Montague
12. 11 Ben Cebelak 11.54c MI Kent City
10 Tommy Scott 11.54c MI Catholic Central
11 Shawn Knox 11.54c MI Fruitport
15. 11 * Wyatt Ford 11.57a MI Montague
16. 11 Chris Sekenske 11.63a MI Ludington
17. 12 KeyonDre Craig 11.64c MI Muskegon
11 Asantay Brown 11.64c MI Muskegon Mona Shores
12 * Justin Hunter-Smith 11.64c MI Muskegon Orchard View
20. 11 * John Hall 11.67a MI Muskegon
200 Meters
1. 12 Demetrius Brown 22.44c MI Muskegon
10 Tommy Scott 23.07a MI Catholic Central
3. 12 * Johndrie

2.

s Betts-Render

23.14a MI Muskegon Reeths-Puffer
4. 11 * Jared Smith 23.24c MI Fremont
5. 11 Michael Grissom 23.32a MI Muskegon Mona Shores
6. 12 * Austin Heminger 23.34c 18 MI Grant
7. 11 John Hall 23.44c MI Muskegon
8. 11 Wyatt Ford 23.54a MI Montague
11 Asantay Brown 23.54c MI Muskegon Mona Shores
11 Marquon Sargent 23.54c MI Muskegon Mona Shores
11. 12 Todd Brown 23.59a MI Ravenna
12. 12 * Brandon Edel 23.61a MI Ludington
13. 12 Antwan Burks 23.62a MI Whitehall
14. 11 Zack Gilson 23.64c MI Fruitport
15. 12 Johnny Mundt 23.67a MI Spring Lake
16. 12 Nicolas Heil 23.70a MI Fruitport
17. 12 Zack McGowen 23.74c MI White Cloud
12 Kylan Autman 23.74a MI Muskegon Orchard View
12 Marcus Smith 23.74c MI Muskegon
20. 12 KeyonDre Craig 23.81a MI Muskegon
400 Meters
1. 12 Zack McGowen 51.84c MI White Cloud
2. 11 Austin Wright 51.90a MI Muskegon Oakridge
3. 12 * Jon Meier 51.95a MI Muskegon Reeths-Puffer
4. 12 Zach Rummery 52.05a MI North Muskegon
5. 11 Charlie Warber 52.12a MI Spring Lake
6. 11 * Travis Jensen 52.40a 17 MI Grant
7. 11 Travess Smith 52.42a MI Mason County Central
8. 12 Brandon Edel 52.58a MI Ludington
9. 12 Alex Prado 52.60a MI Hesperia
10. 12 Zach Westphal 52.74c MI Kent City
11. 12 Joey Bryant 52.94c MI Fremont
12. 12 * Ben Cyr 53.06a MI Muskegon Mona Shores
13. 12 Jake Chittenden 53.12a MI Spring Lake
14. 10 Justin Jones 53.24c MI Ravenna
15. 12 Nick DeCouto 53.27a MI Whitehall
16. 12 Jack Clark 53.43a MI Grand Haven
17. 12 Brant Mccollum 53.44c MI Catholic Central
18. 10 * Elijah VanderVelde 53.74c MI Western Michigan Christian
19. 12 Cody Pekel 53.93a MI Fruitport
20. 10 Brandon Isom 53.94c MI Catholic Central
12 Andrew Janusiewicz 53.94c MI Muskegon Oakridge
800 Meters
1. 12 Hunter Redman 1:57.40 MI White Cloud
2. 12 * Luke Johnson 1:58.30 MI Ludington
3. 11 Chase Barnett 1:59.00 MI Mason County Central
4. 12 * Austin Elliott 1:59.13a MI Spring Lake
5. 12 Jon Meier 2:01.22a MI Muskegon Reeths-Puffer
6. 12 Spencer Knudsen 2:02.00 MI Ludington
7. 12 Alex Myers 2:03.10 MI Mason County Central
8. 11 Will Wilson 2:03.30 MI Kent City
9. 12 Tyler Grove 2:03.43a MI Whitehall
10. 12 Zach Westphal 2:03.50 MI Kent City
11. 10 Drew Griffis 2:03.93a MI Mason County Central
12. 12 * Brant Mccollum 2:04.28a MI Catholic Central
13. 12 Jake Chittenden 2:04.77a MI Spring Lake
14. 11 * Matthew Ritter 2:05.30 MI Ludington
15. 11 * Chris Snow 2:06.42a MI Ludington
16. 12 Ben Cyr 2:06.59a MI Muskegon Mona Shores
17. 11 Niko Guajardo 2:07.18a 16 MI Grant
18. 11 Zach Knight 2:07.26a MI Newaygo
19. 11 Chandler Mancuso 2:07.68a MI Muskegon Mona Shores
20. 11 Luke Westrate 2:08.00 MI Whitehall
1600 Meters
1. 11 Chase Barnett 4:15.63a MI Mason County Central
2. 11 Will Wilson 4:19.62a MI Kent City
3. 12 Luke Johnson 4:27.67a MI Ludington
4. 12 Austin Elliott 4:27.77a MI Spring Lake
5. 12 Nick Vanderkooi 4:28.59a MI Fremont Providence Christian
6. 11 Matthew Ritter 4:31.99a MI Ludington
7. 10 * Damien Halverson 4:35.59a MI Hesperia
8. 12 Jacob Baker 4:37.67a MI Muskegon Mona Shores
9. 12 * Spencer Knudsen 4:39.28a MI Ludington
10. 12 Justin Pippel 4:40.77a MI Grand Haven
11. 9 Aaron King 4:41.85a MI Fruitport
12. 12 Jordan Johnson 4:43.35a MI Mason County Central
13. 12 Alex Myers 4:44.00 MI Mason County Central
14. 10 Keaton Smith 4:46.49a 16 MI Whitehall
15. 12 * Nick Ellison 4:47.69a 18 MI Grant
16. 9 Zach Benham 4:48.00 MI Mason County Central
17. 11 * Jon Castle 4:48.08a MI Fremont
18. 12 * Ernesto Gutierrez 4:48.57a MI Muskegon
19. 11 * Kyle Funk 4:48.87a MI Grand Haven
20. 11 * Chris Snow 4:49.22a MI Ludington
3200 Meters
1. 11 Will Wilson 9:21.41a MI Kent City
2. 11 Chase Barnett 9:35.07a MI Mason County Central
3. 12 Nick Vanderkooi 9:39.74a MI Fremont Providence Christian
4. 12 * Justin Pippel 9:46.68a MI Grand Haven
5. 9 Zach Benham 9:52.77a MI Mason County Central
6. 10 * Damien Halverson 10:06.04a MI Hesperia
7. 11 * Turner Sale 10:06.38a MI Grand Haven
8. 11 Matthew Ritter 10:08.00 MI Ludington
9. 12 Jacob Baker 10:09.00 MI Muskegon Mona Shores
10. 12 * Luke Johnson 10:20.97a MI Ludington
11. 11 * Joe Sherman 10:23.55a MI Grand Haven
12. 9 Alex Dennis 10:23.72a 15 MI Whitehall
13. 12 Austin Elliott 10:23.80 MI Spring Lake
14. 10 Keaton Smith 10:26.12a 16 MI Whitehall
15. 12 * Tyler Green 10:26.45a MI Fremont
16. 9 Will Warmoth 10:27.80 MI Spring Lake
17. 9 * Aaron King 10:30.87a MI Fruitport
18. 10 Wes Collins 10:31.03a MI North Muskegon
19. 12 Ernesto Gutierrez 10:31.97a MI Muskegon
20. 12 * Cameron Kroening 10:32.64a MI Muskegon Orchard View
110m Hurdles – 39″
1. 12 Justin Hunter-Smith 14.84a MI Muskegon Orchard View
2. 11 David Dykstra 15.64c MI White Cloud
3. 12 Andrew Dent 15.85a 17 MI Grant
4. 11 * Chase Rohrer 15.89a MI Ludington
5. 12 Jacob Berends 16.04c MI North Muskegon
6. 12 Justin Taylor 16.14c MI Kent City
7. 11 Matt Russell 16.27a MI Whitehall
8. 11 Jacob Walton 16.39a MI North Muskegon
9. 10 * Collen Casey 16.47a MI Grand Haven
10. 10 Dylan Woytik 16.74c MI White Cloud
11. 11 Joseph Mckeown 16.85a MI Hesperia
12. 11 Remington Rohrer 16.86a MI Ludington
13. 12 Chris Mason 17.04c MI Muskegon Oakridge
12 * Harold Cummings 17.04c MI Grant
15. 12 Alan Pekel 17.06a MI Fruitport
16. Brit Giese 17.14a MI Newaygo
17. 11 Brody Lee 17.24c MI Shelby
18. 10 Alex Porto 17.54c MI Grant
12 Sam Dykstra 17.54c MI Spring Lake
20. 9 Justin Tokarczyk 17.64c MI Muskegon Mona Shores
300m Hurdles – 36″
1. 12 Andrew Dent 41.79a 17 MI Grant
2. 12 * Justin Hunter-Smith 41.95a MI Muskegon Orchard View
3. 11 David Dykstra 42.14c MI White Cloud
4. 11 * Remington Rohrer 42.28a MI Ludington
5. 12 Jacob Berends 42.74c MI North Muskegon
6. 11 Ben Cebelak 42.89a MI Kent City
7. 12 * Josh Uhe 43.14c 18 MI Grant
8. 12 Conor Bradley 43.36a MI Newaygo
9. 11 Josh Kohanski 43.48a MI Ravenna
10. 9 * Jacob Evans 43.54c MI Fremont
11. 10 Jacob DeRemer 43.57a MI Muskegon Mona Shores
12. 10 * Joseph Abbott 43.63a MI Grand Haven
13. 11 Chase Rohrer 43.73a MI Ludington
14. 11 Javauntae Thomas 43.84c MI Muskegon
15. 11 Jacob Walton 43.90a MI North Muskegon
16. 11 Brody Lee 44.24c MI Shelby
12 Alan Pekel 44.24c MI Fruitport
18. 10 * Collen Casey 44.43a MI Grand Haven
19. 10 Dylan Woytik 44.44c MI White Cloud
20. 11 * Everett DeBacher 44.75a MI Muskegon
11 Scott Murphy 44.75a MI Whitehall
4×100 Relay
1. Michael Grissom
Marquon Sargent
Asantay Brown
Chris Bradford
43.81a MI Muskegon Mona Shores
2. Demetrius Brown
Marcus Smith
John Hall
Sherman Hodges
44.28a MI Muskegon
3. Relay Team 44.75a MI Muskegon Reeths-Puffer
4. * Joseph Peterson
Tim Blackmer
Wyatt Ford
Brandon Moore
45.06a MI Montague
5. Zack Gilson
Brice Wahr
Nicolas Heil
Shawn Knox
45.44c MI Fruitport
6. Austin Schild
Brandt Gruizenga
Ben Comai
B.J. Nahal
45.64a MI Grand Haven
Relay Team 45.64c MI Kent City
8. Todd Brown
Alex White
Korson Mundinger
Gabe Zimmer
45.66a MI Ravenna
9. Mateo Botello
Dylan Woytik
A.J. Asuncion
Tyler Foster
45.74c MI White Cloud
Keith Melton
Kylan Autman
Al Hairston
Justin Hunter-Smith
45.74c MI Muskegon Orchard View
4×200 Relay
1. KeyonDre Craig
Marcus Smith
Demetrius Brown
John Hall
1:31.67a MI Muskegon
2. Michael Grissom
Marquon Sargent
Asantay Brown
Chris Bradford
1:31.90 MI Muskegon Mona Shores
3. Zack Gilson
Shawn Knox
Cody Pekel
Nicolas Heil
1:33.61a MI Fruitport
4. Joseph Peterson
Wyatt Ford
Brandon Moore
Tim Blackmer
1:33.98a MI Montague
5. Taylor Rodriguez
David Dykstra
Zack McGowen
Hunter Redman
1:34.70 MI White Cloud
6. Relay Team 1:34.90 MI Catholic Central
Dan Shoop
Andrew Janusiewicz
Austin Wright
Joey Warren
1:34.99a MI Muskegon Oakridge
8. Josh Kohanski
Justin Jones
Korson Mundinger
Gabe Zimmer
1:35.71a MI Ravenna
4×400 Relay
1. * Josh Uhe
Travis Jensen
Steven Sosnowski
Andrew Dent
3:33.22a MI Grant
2. Libo Chandler
Ben Cyr
Ryan Wasilewski
Michael Grissom
3:33.37a MI Muskegon Mona Shores
3. Zack Gilson
Shawn Knox
Nicolas Heil
Cody Pekel
3:33.43a MI Fruitport
4. Brandon Edel
Zeb Jones
Spencer Knudsen
Luke Johnson
3:33.58a MI Ludington
5. Relay Team 3:34.77a MI Muskegon Oakridge
6. Relay Team 3:35.74a MI Muskegon Reeths-Puffer
7. Chase Barnett
Riley Jolly
Drew Griffis
Travess Smith
3:36.00 MI Mason County Central
8. * Collin Kieft
Charlie Warber
Jake Chittenden
Sam Dykstra
3:36.29a MI Spring Lake
9. Tyler Grove
Patrick Johnson
Matt Russell
Nick DeCouto
3:37.90 MI Whitehall
10 Chad Brown
Ben Cebelak
Will Wilson
Zach Westphal
3:38.00a MI Kent City
4×800 Relay
1. Relay Team 8:17.42a MI Ludington
2. Drew Griffis
Alex Myers
Travess Smith
Chase Barnett
8:22.00 MI Mason County Central
3. * Austin Elliott
Connor Galligan
Tom Kordupel
Collin Kieft
8:23.06a MI Spring Lake
4. Alex Dennis
Roger Champion
Luke Westrate
Tyler Grove
8:33.28a MI Whitehall
5. Relay Team 8:35.34a MI Catholic Central
6. * Relay Team 8:41.50 MI Grant
7. Ben Cyr
Chandler Mancuso
Michael Gale-Butto
Jacob Baker
8:42.00 MI Muskegon Mona Shores
8. * Relay Team 8:44.10 MI Fremont
9. Will Swain
Austin Bessinger
Kevin Swain
Justin Pippel
8:46.15a MI Grand Haven
10. Jake Chittenden
Tom Kordupel
Austin Eliott
Collin Kieft
8:46.49a MI Spring Lake
Shot Put – 12lb
1. 12 Konner Wolter 48′ 0.00 MI Kent City
2. 12 Cari Campbell 47′ 5.75 MI Catholic Central
3. 12 Brandon Bouwkamp 46′ 10.25 17 MI Grant
4. 11 Bernard Smith 45′ 5.00 MI Western Michigan Christian
5. 12 Jacob Shepherd 44′ 4.50 MI Muskegon Oakridge
6. 9 Chris Daniels 43′ 11.00 MI Muskegon Mona Shores
7. 11 Abraham Cook 43′ 10.00 MI Ravenna
8. 12 Joey Warren 43′ 9.75 MI Muskegon Oakridge
9. 11 * Kenneth Finley 43′ 9.00 MI Muskegon
10. 12 Tyler Goerbig 43′ 4.00 MI Whitehall
11. 11 * Marquis Petty 43′ 2.00 MI North Muskegon
12. 12 Mac Carter 43′ 1.50 MI Grand Haven
13. 12 * Trevor Boyd 42′ 11.00 18 MI Grant
14. 11 Dustin Dunn 42′ 3.00 MI Mason County Central
15. 11 Eric Warren 42′ 2.00 MI Muskegon Oakridge
16. 10 Ben Wildeboer 42′ 0.00 MI Kent City
17. 11 Remington Rohrer 41′ 11.00 MI Ludington
18. 12 Rodney Morse 41′ 5.75 MI Fruitport
19. 12 Beto Ramirez 41′ 5.00 MI Mason County Central
20. 10 Kylan Sherman 40′ 9.50 MI Fruitport
Discus – 1.6kg
1. 12 Alan Jones 139′ 11.00 MI Fruitport
2. 11 Eric Warren 137′ 7.00 MI Muskegon Oakridge
3. 12 * Cari Campbell 134′ 4.00 MI Catholic Central
4. 12 * Landon Kresnak 133′ 1.00 MI Muskegon Mona Shores
5. 12 Joey Warren 132′ 7.00 MI Muskegon Oakridge
6. 11 Eldon Graham 128′ 4.00 MI Hesperia
7. 10 Alex White 127′ 4.00 MI Ravenna
8. 9 Nic Kramer 125′ 4.00 MI Fruitport
9. 11 Justin Fairfield 124′ 11.00 MI North Muskegon
10. 11 Remington Rohrer 124′ 7.00 MI Ludington
11. 12 Brandon Bouwkamp 124′ 2.00 17 MI Grant
12. 9 Chris Daniels 123′ 10.00 MI Muskegon Mona Shores
13. 10 Alec Stanley 121′ 9.00 MI Fruitport
14. * Tyler Beckman 121′ 7.00 MI Muskegon Reeths-Puffer
15. 11 Bernard Smith 120′ 4.00 MI Western Michigan Christian
16. 12 * Rodney Morse 118′ 11.00 MI Fruitport
17. 11 Abraham Cook 118′ 3.00 MI Ravenna
18. 10 Chase VanHoef 118′ 1.00 MI Grand Haven
19. 9 Sean McWilliams 118′ 0.00 MI Muskegon Reeths-Puffer
20. 12 * Sloan Bowen 116′ 11.00 MI Muskegon Orchard View
High Jump
1. 11 Adreon Billups 6′ 4.00 MI Muskegon Mona Shores
12 Sherman Hodges 6′ 4.00 MI Muskegon
3. 12 Andrew Janusiewicz 6′ 2.00 MI Muskegon Oakridge
9 Hunter Broersma 6′ 2.00 MI Muskegon Mona Shores
5. 12 * Tyquan Bethea 6′ 1.00 MI Muskegon Orchard View
6. 9 Nate McKeown 6′ 0.00 14 MI Hesperia
12 Zach Rummery 6′ 0.00 MI North Muskegon
10 Alezay Coleman 6′ 0.00 MI Muskegon
11 * Heath Harrington 6′ 0.00 MI Newaygo
10. 11 * Lenin Castillo 5′ 11.00 MI Hart
11. 9 * Deandre Oakes-Owens 5′ 10.00 MI Muskegon Reeths-Puffer
11 River Melcher 5′ 10.00 17 MI Grant
10 Jamie Steffes 5′ 10.00 16 MI Grant
12 KeyonDre Craig 5′ 10.00 MI Muskegon
12 Isaac Love 5′ 10.00 MI Whitehall
16. 10 * Scott Hendrixion 5′ 9.00 MI Montague
17. 10 Chance Davey 5′ 8.01 MI Fruitport
18. 11 Jacob Dyer 5′ 8.00 MI Fruitport
10 Matt Schuiteman 5′ 8.00 MI Muskegon Mona Shores
12 Justice Pena 5′ 8.00 MI Muskegon Mona Shores
12 * Max Harrington 5′ 8.00 MI Newaygo
10 Zach Widener 5′ 8.00 MI Kent City
10 Patrick Johnson 5′ 8.00 MI Whitehall
10 Jarod Cobb 5′ 8.00 MI Ludington
Pole Vault
1. 12 Brett Postema 13′ 9.00 MI Ravenna
2. 12 Justin Taylor 13′ 6.00 MI Kent City
11 Brandt Gruizinga 13′ 6.00 MI Grand Haven
11 Jacob Walton 13′ 6.00 MI North Muskegon
5. 12 Matt Batts 13′ 2.00 MI Spring Lake
6. 10 * Alex Kendra 12′ 6.01 MI Fruitport
7. 10 Hunter Hofmann 12′ 3.00 16 MI Mason County Eastern
8. 12 Clayton Johnston 12′ 0.00 MI Muskegon Oakridge
12 Austin Schild 12′ 0.00 MI Grand Haven
10 * Brian Hitts 12′ 0.00 16 MI Grant
11. 12 Jake Lund 11′ 6.00 MI Muskegon Mona Shores
11 David Dykstra 11′ 6.00 MI White Cloud
12 Corey Vanderlaan 11′ 6.00 MI Grand Haven
10 Zach Widener 11′ 6.00 MI Kent City
15. 10 Triston Albert 11′ 0.00 MI Kent City
12 * Ramon Castro 11′ 0.00 MI Newaygo
12 Jacob Berends 11′ 0.00 MI North Muskegon
12 Devin Schweigert 11′ 0.00 MI Whitehall
11 * Collin Butler 11′ 0.00 MI Fruitport
12 * Arik Abdullah 11′ 0.00 MI Muskegon Mona Shores
Long Jump
1. 12 Justin Hunter-Smith 22′ 1.00 MI Muskegon Orchard View
2. 12 Sherman Hodges 21′ 7.00 MI Muskegon
3. 12 Andrew Janusiewicz 21′ 3.00 MI Muskegon Oakridge
4. 12 Todd Brown 20′ 8.00 MI Ravenna
5. 12 Andrew Dent 20′ 6.00 17 MI Grant
11 Zack Gilson 20′ 6.00 MI Fruitport
7. 11 Dan Shoop 20′ 5.00 MI Muskegon Oakridge
8. 11 Brandt Gruizinga 20′ 4.00 MI Grand Haven
9. 12 Nick DeCouto 20′ 1.50 MI Whitehall
10. 11 Adreon Billups 20′ 0.75 MI Muskegon Mona Shores
11. 11 Jason Normandin 19′ 10.75 MI Western Michigan Christian
12. 12 Jacob Berends 19′ 6.00 MI North Muskegon
12 Nicolas Heil 19′ 6.00 MI Fruitport
14. 12 KeyonDre Craig 19′ 4.00 MI Muskegon
15. 10 B.J. Nahal 19′ 3.50 MI Grand Haven
16. 12 Nathan Lentz 19′ 3.00 MI Shelby
17. 11 Marquon Sargent 19′ 2.00 MI Muskegon Mona Shores
18. 11 Chad Brown 19′ 1.00 MI Kent City
19. 10 * Collen Casey 19′ 0.00 MI Grand Haven
20. 10 Jamie Steffes 18′ 11.50 16 MI Grant

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *